Om os

Provst soraarneq Ilánguak´ Jensen toquvoq

Ilànguak`  suleqatigiinni nuannersorpassuarnik eqqaamasaqarfigaarput, oqaluttuai quianartuutai pissusilersuutaalu eqqaamajuassavagut. Suliunnaareeraluarluni palasiujuarsimavoq naatsersuutigineqarsinnaasoq ikiuukkumatooq tapersersuisorlu, tamaasa qujassutigalugit ilaqutaanut qimagaasunut qujassuterput uummammillu misiginneqatiginnissuterput tigoquarput.

Ilannguup Ilagiini suliffigisimasai:

  1. dec. 1967 – 31. jul. 1968 hjælpepræst hos sognepræsten for Avedøre menighed i Helsingør stift.
  2. aug. 1968 – 30. sept. 1971 Upernavimmi palasi
  3. okt. 1971 – 8. okt. 1972 Nuummi palasi.
  4. okt. 1972 – 31. maj 1980 Kalaallinut Danmarkimi palasi
  5. juni 1980 – 31. marts 1987 Provst Avannaani, Aasianni
  6. april 1987 30. nov. 1997 Provst Avannaani, Ilulissani
  7. dec. 1997 – 31. juli 2001 Nuummi palasi
  8. aug. 2001 – 30. juni 2004 Ilulissani palasi

Ilageeqarnerup iluani ilinniartitseqqinnermi suleqataalluarsimavoq.

 

1989-imi Ataqqinartorsuarmit ridderkorsimik saqqarmiulerneqarpoq, Kalaallit Nunaanni Ilagiinni suliani pillugit. Palasitut sulinermi saniatigut nalimini arlalinnik suliniuteqartarsimavoq, soorlu spejderini Rotary Internationale bevægelse Aasianni aamma Nuummi.

Kalaallit Nunaanni ilagiit Ilàngûp tunniussimasaanut  qujalluta inuulluaqusivunga. Guutip sernigilisi!

Ilannguup eqqaaneqarnera ataqqinartuuli

Scroll to Top